05.07.2024

Kadınlar Kategorisinde Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Bölge Birincisi Konya’dan

2024 Yılı “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” etkinlikleri kapsamında personelimizin yeteneklerini geliştirmek ve planlı çalışma alışkanlığı kazanmalarını sağlamak amacıyla Konyamızda görev yapan Din Görevlilerinin katıldığı “ Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması ve Hafızlık Yarışması Bölge Finali ” çevrim içi olarak gerçekleşti.

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Kadın Kategorisinde ise Çumra İlçe Müftülüğü Fatih Kız Kur’an Kursu Öğreticisi Ayşe Sürsal bölge finalinde Konyamızı temsil ederek bölge final birincisi olmuştur. Hocamız Kadınlar Kategorisi Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Final Yarışması'nda Konyamızı temsil edecektir. Hocamıza finalde başarılar dileriz.

Çevrim içi olarak gerçekleşen yarışmalarda Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Erkek Kategorisinde ise Yunak İlçe Müftülüğü Yunak Merkez Camii İmam Hatibi Eyüp Esen bölge finalinde Konyamızı temsil etmiştir.

Hafızlık Yarışması Erkek Kategorisinde Karatay İlçe Müftülüğü Divanlar Mahallesi Camii İmam Hatibi İbrahim Sefa İrenci, Hafızlık Kadın Kategorisinde ise Selçuklu İlçe Müftülüğü Yunus Emre Yatılı Kız Kur'an Kursu Öğreticisi Resmiye Satekin bölge finalinde Konyamızı temsil etmiştir.