11.05.2024

Konya İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Öge, Fransa’nın Nantes şehirinde düzenlenen “2024 Yılı Vekaletle Kurban Organizasyonu” tanıtım toplantısına katıldı

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliği ile yürütülen Vekaletle Kurban Organizasyonu kapsamında yurt dışında yaşayan kardeşlerimizi bilgilendirmek amacıyla Fransa’nın Nantes şehrinde düzenlenen "2024 Yılı Vekaletle Kurban Organizasyonu” bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Programda konuşan İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Öge, “Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla yola çıktığımız vekaletle kurban organizasyonu sadece kurban bağışlamaktan, bir ibadeti yerine getirmekten ibaret değildir. Aynı zamanda insanların kalplerine dokunulduğu, insanların ihtiyaçlarını gidermekle gönüllerin feth edildiği hatta kimi insanların hidayetine vesile olan bir hizmettir. Bu hayır organizasyonuna gönül veren, katkıda bulunan ve emeği geçen siz değerli gönüldaşlarıma teşekkür ediyorum” diyerek 2023 yılında gerçekleşen kurban organizasyonuyla alakalı bilgiler verdi ve 2024 yılı vekaletle kurban kesmenin önemi, etlerin nereye ve nasıl dağıtıldığı, kimlere ulaştırıldığı konularında bilgiler aktardı.