T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Konya Müftülüğü

12.01.2021

Poçanoğlu’ndan seçmeli din derslerine yönelik istişare görüşmeleri

 

Eğitime Destek Platformu Başkanı Adem Ceylan, seçmeli din eğitimi derslerinin tercih sürecinin başlaması münasebetiyle Konya İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu’nu makamında  ziyaret etti.

Başkan Ceylan, örgün eğitim sistemi içerisinde ortaokul ve lise öğrencilerine seçmeli olarak sunulan Kur-an’ı Kerim, Peygamberimizin Hayatı, Temel Dini Bilgiler dersleri ve tercihi konusunda İl Müftüsü Poçanoğlu ile bilgi alışverişinde bulundu.

Yapılan istişarenin ardından ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Poçanoğlu, İl Müftülüğü olarak derslerin etkin bir şekilde tercih edilmesini desteklediklerini belirtti.

Öte yandan İl Müftüsü Poçanoğlu, gün içerisinde İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük’ü makamında ziyaret ederek seçmeli din dersleri konusunda istişarelerde bulundu.

Karşılıklı bilgi alışverişinin ardından yapılan çalışmaların destekçisi olduklarını ifade eden Poçanoğlu, çalışmalardan dolayı Büyük’e teşekkür etti.

Gün içerisinde gerçekleştirilen ziyaretlerin son durağı Konya Büyükşehir Belediyesi oldu.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Uslu'yu makamında ziyaret eden Poçanoğlu, seçmeli din derslerinin etkin bir şekilde tercih edilmesi hususunda istişarelerde bulundu.

Genel Sekreter Uslu ile bir müddet görüşen Poçanoğlu, görüşmelerin verimli geçtiğini belirterek hayırlara vesile olmasını temenni etti.

04 Ocak Pazartesi günü başlayan seçmeli din eğitimi derslerinin tercihi 22 Ocak Cuma gününe kadar devam edecek. Bu süre zarfında derslerle ilgili tercihler yapılabilecek.