T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Konya Müftülüğü

17.02.2020

“Evliliğe İlk Adım” seminerleri devam ediyor.

Diyanet İşleri Başkanlı tarafından nişanlı ve evli çiftlere yönelik planlanan “Evliliğe İlk Adım” “Huzurlu Aile, Güçlü Toplum, Güvenli Gelecek” projesi kapsamında İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından planlanan “Evliliğe İlk Adım” seminerleri devam ediyor.

Konya Valiliği karşısında bulunan İl Müftülüğü Ek Hizmet Binası ve İl Müftülüğünde devam eden seminerler, evliliğe hazırlanan ve yeni evlenen çiftler tarafından ilgiyle karşılanıyor.

Müftülüğe yapılan başvuruların ardından Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından planlanan bir günde seminerler  yapılıyor.  En son 16 Şubat 2020 Pazar günü 09.00 ve 16.45 saatleri arasında düzenlenen “Evliliğe İlk Adım” seminerinde “Aile İçi İletişim” , “Yuvamız Merhamet Ocağı Olsun”, “Nikâh ve Sorumlulukları”, “ Evlilikle Büyüyen Ailem”, “Ailede İffet ve Mahremiyet” , “Çocukla Şenlenen Yuvalar” , “Çevre Bilinci ve Tüketim Ahlakı” ve “Evlilik: Ahirete Uzanan Birliktelik” konuları ele alındı.

Seminer sonunda çiftlere İl Müftü Yardımcısı Betül Şimşek Öztürk tarafından “Evlilik: Ahirete Uzanan Birliktelik” konusunda sunum yapıldı ve ardından sertifika ile çeşitli hediyeler takdim edildi.