T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Konya Müftülüğü

16.03.2016

Ömer TEKİN 1959 - 1961

 

1882 yılında Konya Beyşehir Budak Köyü'nde doğdu. İlk dini tahsilini köyünde ve civar köylerdeki hocalardan aldı. Antalya'da Dağıstanlı Ahmet Efendi'den icazetli aldı. Mısır'da El-Ezher'de okudu ve El-Mukaddem Gazetesi'nde makaleler yazdı.

Konya'da Islah'ul Medaris'te müderris olarak görev aldı. Yedek subay olarak askere gitti. I. Dünya harbinin Irak Cephesi'nde 4 yıl bulundu. Nahiye müdürlüğü ve 1938 yılında Konya Beyşehir İlçesi fahri vaizliği yaptı. 1939 yılında Konya Beyşehir ilçe müftülüğüne, 12.02.1959 tarihinde Konya İl Müftülüğüne, 11.08.1961 tarihinde Burdur Tefenni İlçe Müftülüğüne, 15.01.1962 tarihinde de tekrar Konya Beyşehir İlçe Müftülüğüne tayin edildi. 05.03.1966 tarihinde emekli olan Tekin 1967 yılında vefat etti. Beyşehir ilçesinde metfundur.