17.09.2021

Karatay İlçe Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu hizmete açıldı

Ülke genelinde 81 il müftülüğü bünyesinde hizmet veren Aile ve Dini Rehberlik Bürosu, Karatay İlçe Müftülüğü bünyesinde de hizmete başladı.

Aile ve Dini Rehberlik Bürosunun ilk açılış gününde İlçe Müftüsü Musa İmamoğlu’nun başkanlığında ADRB Koordinatörü Sümeyra Keleş Yıldırım ve ADRB üyelerinin katılımıyla istişare toplantısı düzenlendi.

Karatay İlçe Müftülüğü bünyesinde çalışmaları tamamlanan ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından onaylanarak hizmete açılan Aile ve Dini Rehberlik Bürosu hakkında açıklamalarda bulunan İlçe Müftüsü Musa İmamoğlu “Vatandaşlarımıza doğru dini ve ahlaki bilgiler çerçevesinde hizmet etmek için her alanda hizmet götürme gayreti içerisindeyiz. Özellikle ADRB bürolarımızda öncelikli olarak aile bilincinin oluşmasına katkı sağlamak amacıyla çeşitli projeler üzerinden çalışmalar yapıyoruz. Yeni evlenen ve evlenecek olan çiftlerimize huzurlu ve sağlıklı bir aile saadeti kazandırmak, aile içinde bireyi tehdit eden problemlerin çözümüne dini ve manevi açıdan katkılar sağlamak üzere hem büromuzda hem de sosyal medya hesaplarımızda hem de başkanlığımız yayınları ile kardeşlerimize ulaşmaya çalışacağız. ” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Kur'an ve Sünnet ışığında topluma aile hakkında sahih dini bilgiler sunmak, aileyi ve aile içinde bireyi tehdit eden problemlerin çözümüne yardımcı olmak amacıyla 2003 yılından itibaren açılmaya başlanan Aile ve Dinî Rehberlik Büroları, kadın, erkek, çocuk, genç, yaşlı 7’den 70’e toplumun her kesimine sevgi, saygı ve samimiyet çerçevesinde hizmetler sunuyor.