T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Konya Müftülüğü

Başlangıç Tarihi :
Bitiş Tarihi :
    
    
    
    
    
    
Kendisi de bayram olan rahmet ve mağfiret mevsimi Ramazan ayı bize bir bayram armağan ederek gitti. Ramazan-ı Şerif’in sonunda yeni bir bayrama kavuşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz.
Detay
    
“Evveli rahmet ortası mağfiret sonu da cehennemden kurtuluş” olan Ramazan-ı Şerif’ in son günlerine ulaştık. 10 Haziran pazar gününü 11 Haziran pazartesiye bağlayan gece, Kuran- ı Kerim’in inmeye başladığı Kadir Gecesi. Böyle bir geceye tekrar kavuşmanın sevinç, huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.
Detay
    
    
İslam, Yüce Allah’ın tek hak dinidir. Allah katında geçerli olan yegane hak din İslam’dır. İslam bütün peygamberlerin dinidir. "Biz peygamberler baba bir kardeşleriz, hepimizin dini birdir."[1] Kudüs de pek çok peygamberin yaşadığı, uğradığı, tevhid mücadelesini başlattığı, kıble olarak yöneldiği mukaddes bir mekândır.
Detay
    
Kudüs Haremi bakımsız ve kirli. Yahudi Devletinin hiç bir yatırım, yardım ve desteği yok. Eksik olsun! Lakin Müslümanlar da yapabileceklerini yapmış görünmüyor. Daracık sokaklarına atılan çöpleri atmamak yahut günlük olarak toplamak, harem bölge sınırları içerisinde sigara içmemek ellerinde olsa gerek. Duvarlarından sarkan onlarca kabloyu toplamak zor olmasa gerek. Bir de bazı Filistinli esnafın, yerli halkın Türkleri, kendilerine yardım için gelmiş zengin para babaları gibi görmesi biraz rahatsız edici.
Detay