30.09.2022

Karatay’da 86 Hafız düzenlenen törenle belgelerini aldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen 2022 yılı II. Dönem Hafızlık Tespit Sınavında başarılı olan hafızlara yönelik Karatay İlçe Müftülüğü Konferans Salonunda belge takdim programı düzenlendi.

Programa; Karatay İlçe Müftüsü Musa İmamoğlu, Şube Müdürü Cahit Nazlı, Şube Müdürü Şakir Eğri, Din Hizmetleri Uzmanı Oğuzhan Kara, Kur’an Kursu öğreticileri ile hafızların aileleri katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda açılış konuşmasını Karatay İlçe Müftüsü Musa İmamoğlu yaptı. Kur’an kurslarının isimlerini zikrederek başladığı konuşmasında İmamoğlu, hafızlık eğitiminin önemine değindikten sonra Kur’an kursu öğreticilerine ve hafızlara gayretlerinden dolayı teşekkür etti. Bu zorlu ve sabırlı yolda öğrencileri yalnız bırakmayan ve her daim onların yardımına koşan aileleri de tebrik eden İmamoğlu, hafızlara bundan sonraki eğitim ve öğretim hayatlarında başarılar diledi.

Program; Hafız öğrencilerle velilerin duygu ve düşüncelerini dile getirmesinin ardından belge ve plaket takdiminin ardından sona erdi.