18.01.2022

Konya’dan Afganistan’a Yardım Eli

Konya’dan Afganistan’a Yardım Eli

Konya İl ve İlçe Müftülükleri ile TDV Konya Şubesi organizesiyle Afganistandaki ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırılmak üzere yardım kampanyası düzenlendi.

Yardım kampanyası ile ilgili Konya İl Müftü Vekili Abdullah Yalman:

“Hayırsever Konyalı vatandaşlarımızın bağışlamış olduğu yardımlar ile hazırlanan bu tırlar Ankara’ya gidecek oradan da trenle Afganistan’daki mağdur ve mazlum kardeşlerimize ulaşacaktır. Bu yardım kampanyası iki gün içerisinde İl ve İlçe Müftülüklerimizin katkıları, TDV Konya Şubesinin organizesiyle bir tır un ve bir tır da gıda maddesi olmak üzere hazırlandı. Yardım tırlarımız Konya’dan Ankara’ya gidecek Ankara’dan da trenle Afganistan’a ulaşacaktır. Biz biliyoruz ki bu tırlar sadece gıda maddeleri ve yardım paketleri götürmüyor aynı zamanda Türkiye’deki insanlarımızın sevgisini, selamını ve dualarını götürüyor. Bu hayra vesile olan bütün hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Cenabı Hak yapmış oldukları yardımları kabul eylesin.” dedi ve bu yardım kampanyalarının yurt içi ve yurt dışı olmak üzere devam edeceğini belitti.

Kampanya kapsamında, un ve gıda maddesinden oluşan yardımlar iki tır olarak Afganistan’a gitmek üzere dualar edilerek yola çıktı.